Úvod

Masáž je považovaná za jeden z najstarších liečebných prostriedkov. Už v starých civilizáciách Egypta, Číny a Indie využívali ľudia jej liečebné účinky. Prvou reakciou človeka na bolesť, poranenie, alebo úder je, že si bolestivé miesto začne hladiť a trieť, čo je vlastne masáž.

Masáž vplýva na celkové uvoľnenie organizmu a odstránenie bolestí, má však vynikajúce rehabilitačné a terapeutické účinky. Je to jemná, neinvazívna terapia, ktorej cieľom je nájsť zdroj energetických blokád a ich odstránením obnoviť tok tekutiny a energie. Pri masáži sa urýchľuje prietok žilovej krvi, pričom sa urýchľuje aj vylučovanie splodín nahromadených v obličkách. V tkanivách pôsobíme na rozrušovanie solí, čím uľahčujeme ich vstrebávanie. V našom tele prebiehajú chemické reakcie, ktoré priaznivo pôsobia na pružnosť ciev, kože, vyživovanie, prekrvenie a správnu termoreguláciu organizmu. Svalstvo má prostredníctvom masáže prívod kyslíka a živín, čo výrazne vplýva aj na svalový tonus.

Dopriať masáž by si mali ľudia trpiaci bolesťami chrbta, chorobami pohybového aparátu, tí ktorí majú zníženú pohyblivosť v dôsledku reumatických ochorení, po niektorých úrazoch a operáciách, trpiaci fyzickou námahou a nedostatkom energie.

Náš interiér